Joey Roukens Chase
vr
16
jan

Joey Roukens

Two Intermezzi (Echoes of Liszt)

TivoliVredenburg, Utrecht

In het programma A Night at the Opera op 16 januari op Liszt Utrecht (voorheen: Liszt Concours), een internationaal pianofestival dat draait om de muziek van Franz Liszt, klinkt onder meer nieuw werk van Joey Roukens.

Programma

Alberto Ferro
Donizetti/Liszt: Marche funèbre et Cavatine from "Lucia di Lammermoor" S. 398.
Roukens: Glimpses of Liszt and Weber in a dream

Chia Yang Hsu
Verdi/Liszt – Boccanegra - Réminiscences, S438
Roukens-Mater Misericordiae for the left hand alone

Rune Leicht Lund
Verdi/Liszt -Jerusalem (I Lombardi) – Salve Maria, S431
Verdi/Liszt -Don Carlos – Coro di Festa e Marcia funebre, S435
Roukens: Glimpses of Liszt and Weber in a dream

Sunah Kim
Wagner/Liszt – Der fliegende Holländer – Spinnerlied, S.440 and Ballade, S.441
Roukens-Mater Misericordiae for the left hand alone

Kang Tae Kim
Rossini/Liszt – Guillaume Tell - Ouverture, S522
Roukens-Mater Misericordiae for the left hand alone

Thomas Kelly
Meyerbeer/Liszt - Robert le diable - Reminiscences, S413
Roukens: Glimpses of Liszt and Weber in a dream

Aleksander Kashpurin
Meyerbeer - L’Africaine – Marche Indienne, S415/2
Roukens - Glimpses of Liszt and Weber in a dream

Minkyu Kim
Meyerbeer/Liszt - Prophète, Les patineurs: Scherzo, S414/2
Roukens-Mater Misericordiae for the left hand alone

Liszt Utrecht

Liszt Utrecht (voorheen: Liszt Concours) is een internationaal pianofestival dat draait om de muziek van Franz Liszt. Twaalf professionele pianisten van over de hele wereld reizen af naar TivoliVredenburg om hun interpretaties van Liszts muziek te laten horen.

De Von Weber-editie
Hoewel het evenement draait om de muziek van Franz Liszt, heeft elke editie een andere componist als thema. Na de editie van 2022, die in het teken stond van Schubert, zal de editie van 2026 een ietwat vergeten componist/pianist in de schijnwerpers zetten: Carl Maria von Weber. Liszt was een bewonderaar van Von Webers werken en voerde ze regelmatig uit tijdens zijn concerten. De editie van 2026 zal zowel originele pianosolo en kamermuziekcomposities van Von Weber belichten als Liszts transcripties van zijn operastukken. Verder zal er een nieuw werk van de Nederlandse componist Joey Roukens te horen zijn.

De festivalfase
In de festivalfase (16-24 januari 2026) presenteren de twaalf pianisten hun geraffineerde pianospel in verschillende rondes. Elke festivaldag heeft een vaste structuur:

  • A Night at the Opera

  • Tijdens dit openingsconcert zullen alle pianisten één operatranscriptie uitvoeren.

  • Von Weber

  • Met de uitvoering van zijn sonates en Liszt-transcripties. Vier verschillende programma's zullen door loting aan de artiesten worden toegewezen.

  • Kamermuziek

  • Hier zullen de pianisten optreden met violist Lea Hausmann, cellist Sam Shephard en drie andere musici in uitvoeringen van de prachtige werken van Van Weber voor duo, trio en kwartet, evenals de werken voor pianotrio van Franz Liszt. Vier verschillende programma's zullen door loting aan de artiesten worden toegewezen.

  • Liszt Verhalen

  • Artiesten krijgen de uitdaging om een thematisch recital te bedenken, waarbij een van de 20 minder bekende werken van Liszt als uitgangspunt wordt gebruikt.

  • Liszt Sonate

  • Elke pianist zal het hoogtepunt uit het oeuvre van Liszt uitvoeren.

  • Piano Promenade

  • Tijdens die concert dat plaatsvindt in Hoog Catharijne zullen alle pianisten een kort recital geven.

 

De Grande Finale
Voor de eindfase worden drie winnaars geselecteerd die op 24 januari 2026 met het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Stéphane Denève een selectie van het 1e of 2e pianoconcert van Liszt zullen uitvoeren. De winnaar van de Grote Prijs treedt de volgende dag opnieuw op met het Orkest in het Concertgebouw in Amsterdam.

    • TivoliVredenburg, Utrecht
    • vrijdag 16 januari 2026 om 11:00