Nieuwe Noten in het Orgelpark
Dit is het tweede concert in deze reeks van Nieuwe Noten met gitarist Yaron Deutsch en gitarist Bram Stadhouders, die de orgels via zijn gitaar bespeelt. Uitvoerenden Yaron Deutsch, gitaar Bram Stadhouders, MIDI-gitaar Programma Improvisaties en eigen werk. Het Orgelpark nodigt als contrapunt een organist uit.
Yaron Deutsch
Gitarist Yaron Deutsch is vooral bekend om zijn werk op het gebied van avant-garde en experimentele muziek. Hij is lid van het kwartet NIKEL en een veelgevraagd gast bij vooraanstaande Europese ensembles en orkesten die zich toeleggen op het uitvoeren van hedendaagse klassieke muziek. Opnames met zijn spel zijn uitgebracht bij de labels Kairos, Wergo, Sub Rosa, Col Legno en Bastille Musique.
Naast zijn uitvoerende activiteiten is hij docent hedendaagse muziek aan de Hogeschool voor Muziek in Bazel (Hochschule für Musik FHNW / Sonic Space Basel) en gitaardocent in het internationale Darmstadt Zomer Festival. Daarnaast is hij artistiek leider van het Internationale Festival voor Hedendaagse Kamermuziek in Tel Aviv – “Tzlil Meudcan” (in het Hebreeuws: “Nieuw Geluid”).
Bram Stadhouders
Bram Stadhouders is een visionair gitarist, componist en creatieve kracht wiens werk de grenzen van de hedendaagse muziek heeft verlegd. Bram wordt algemeen beschouwd als een van de meest innovatieve gitaristen van zijn generatie en heeft een reputatie opgebouwd door onbevreesd nieuwe muzikale terreinen te verkennen en genregrenzen te doorbreken.
Met meer dan 800 optredens op zijn naam is Bram een volmaakt performer wiens opwindende liveshows zijn technische virtuositeit en grenzeloze creativiteit laten zien. Of hij nu solo optreedt of met medemuzikanten, de muziek van Bram is een uitnodiging om nieuwe muzikale landschappen te verkennen en het grenzeloze potentieel van de gitaar te ervaren.