Mathilde Wantenaar
za
24
mei

Mathilde Wantenaar, Joost Kleppe

Amore & Addio!

Haarlem & Amsterdam

Photonen Vocaal Ensemble zingt met Amore & Addio! een gevarieerd programma rond liefde en afscheid, met koormuziek uit renaissance en barok, maar ook uit het hier en nu. In twee werken is er een bijzondere rol voor de cello. Vurige verliefdheid, melancholie, schrijnend verlies en liefde voor het hogere klinken in muziek van Monteverdi, Palestrina, Gombert, Tavener, Górecki, Joost Kleppe en Mathilde Wantenaar.

Photonen Vocaal Ensemble brengt met Amore & Addio! onder leiding van dirigent Jeroen Spitteler oude en hedendaagse muziek over diverse aspecten van de liefde. In twee werken is er een bijzondere rol voor de cello, bespeeld door Marien van Staalen: cellist en koor gaan als het ware in duet in Svyati (1995) van John Tavener en in Tant que mes yeus uit La Noche Oscura del Alma van Mathilde Wantenaar. De weemoedige tekst is van de Franse dichteres Louise Labé (1525-1566). Cellist Van Staalen speelt tijdens een kort intermezzo tevens een aan de liefde gewijde Indiase raga.

Prille liefde is er in een gedicht van Jan Hanlo op muziek van Joost Kleppe. Dirigent Jeroen Spitteler zegt daarover: ‘Kleppe heeft een bijzondere gave om Nederlandse poëzie te toonzetten; het is een kleurrijke verbeelding en een voordracht ineen’.

    • Waalse Kerk, Haarlem
    • zaterdag 24 mei 2025 om 20:15
    • Dominicuskerk, Amsterdam
    • zondag 25 mei 2025 om 15:15
    • Joost Kleppe
    • Mathilde Wantenaar