Calliope Tsoupaki
A Song for You
Lucie Horsch en Olga Pashchenko laten in het programma Oud of Nieuw? de veelzijdigheid van de blokfluit en de klavecimbel horen. Het repertoire, met composities uit de barok naast het werk van hedendaagse componisten, waarin solostukken en duo’s de revue passeren, is deze twee vooraanstaande bespelers van hun instrumenten op het lijf geschreven.
Lucie en Olga hebben met hulp van de Borletti Buitoni Trust een nieuw duostuk voor hun combinatie van instrumenten laten componeren door de Griekse componiste Calliope Tsoupaki. Blokfluit en klavecimbel zijn van oudsher een veel voorkomende combinatie van instrumenten, omdat er in de barok een uitgebreid repertoire voor is geschreven. Bovendien hebben beide instrumenten een uitgebreid en een steeds groeiende lijst van hedendaags repertoire, dat speciaal voor hen is geschreven. Voor ‘A Song For You’ gebruikt Lucie een speciaal type blokfluit, de ‘voiceflute’, met een prachtige diepe en warme klank, perfect voor het lyrische karakter van Tsoupaki's stuk. De twee instrumenten gaan een dialoog aan, wisselen toonladders en melodieën uit en combineren de twee klankkleuren op een zeer overtuigende manier.
Vervolgens worden twee hedendaagse solostukken naast elkaar geplaatst. Olga speelt het – zoals de titel al doet vermoeden – schijnbaar eindeloze stuk ‘Continuum’, waarvoor Ligeti zich liet inspireren door minimal music. Lucie gaat vervolgens verder met het stuk Ende van de Nederlandse componist Louis Andriessen, eveneens geïnspireerd door minimal music, maar geschreven als een korte toegift, voor één speler die twee blokfluiten tegelijk bespeelt.
Programma
Joseph Bodin de Boismortier Sonate in G-groot, op. 91 nr. 3
Georg Philipp Telemann Fantasia nr. 7 ‘a la francese’ TWV 40:8
Calliope Tsoupaki A Song for You*
György Ligeti Continuum
Louis Andriessen Ende
Johann Sebastian Bach Sonate in b-klein BWV 1030
*opdrachtwerk voor Lucie en Olga, mede mogelijk gemaakt door de Borletti Buitoni Trust