Wiek Hijmans Foto1

Wiek Hijmans

De keuze van Wiek Hijmans

Podcast + playlist

Gitarist en componist Wiek Hijmans (1967) is bij de Concertzender te gast. Deze pionier op de elektrische gitaar speelde en speelt solo én in verschillende ensembles zoals Het Muziek, Maze en het Doelen Ensemble, maar ook met zijn eigen trio O Tree (met bassist Bart Soeters en drummer Mees Siderius). Hij studeerde onder meer aan de Manhattan School of Music – de eerste electrische gitarist ooit op de klassieke afdeling! Wiek is verbonden aan het Utrechts Conservatorium HKU waar hij docent gitaar is aan de opleiding Musician 3.0.

Luister naar de podcast

In deze podcast: portretten van makers, componisten en musici in Nederland, aan de hand van hun ‘desert island discs’ – de muziekstukken die ze graag aan de hele wereld willen laten horen, en die een belangrijke rol in hun werk en leven spelen. Luister ook naar het programma ‘Muziekmakers’ waarin alle muziek uit deze podcast integraal te horen is, elke donderdag 12.00 uur.

Muziekmakers Der Nederlanden is een podcast van New Music Now en De Concertzender.

Deel 1

Deel 2

Vervolg van het gesprek met gitarist en componist Wiek Hijmans – over zijn spel, zijn inspiratiebronnen, zijn ‘desert island discs’ en over zijn diep gewortelde liefde voor de Beatles. En voor gitarist Jan Akkerman trouwens ook. En nog veel meer. Muziekmakers Der Nederlanden is een podcast met portretten van makers, componisten en musici in Nederland, aan de hand van hun ‘desert island discs’ – de muziekstukken die ze graag aan de hele wereld willen laten horen, en die een belangrijke rol in hun werk en leven spelen.

De favoriete stukken van Wiek Hijmans

bij benadering

    • Wiek Hijmans
    • Concertzender