Karmit 2 Lowresolution

Podcast + Playlist

De keuze van Karmit Fadael

briljante muziek

Een gesprek met componist Karmit Fadael, die het afgelopen jaar veel succes had met onder meer het vioolconcert Mimesis en met haar opera Silenzio. In het najaar van 2025 is werk van haar te horen tijdens November Music in Den Bosch. Een gesprek over haar werk, micro-agressie, sexisme, vioolspelen, computerprogramma’s, en de briljante muziek van Antonio Vivaldi.

In deze podcast presenteren Concertzender en New Music Now portretten van makers, componisten en musici in Nederland, aan de hand van hun ‘desert island discs’ – de muziekstukken die ze graag aan de hele wereld willen laten horen, en die een belangrijke rol in hun werk en leven spelen. Via het interview door Aad van Nieuwkerk aan de hand van deze speellijst leren we de componist én zijn werk beter kennen. Bij deze podcast hoort een radioprogramma – ‘Muziekmakers‘ – elke donderdag 12.00 uur.

Deel 1

Deel 2

In deze aflevering een vervolg op het gesprek met componist Karmit Fadael. Over haar aanpak van componeren, over het werk van Bernd Alois Zimmermann dat ze had uitgekozen voor haar desert island discs lijst, over de blijvende invloed van goeie compositiedocenten en over hoe zij haar eerste stappen in de wereld van het componeren al zette op de middelbare school. Karmit had het afgelopen jaar veel succes met onder meer het vioolconcert Mimesis en met haar opera Silenzio.

De favoriete stukken van Karmit Fadael

    • Karmit Fadael
    • Concertzender